Covid-19 Hizmet Bilgilendirme Metni

Sandora Boutique Hotel Covid-19 Hizmet Bilgilendirme Metni

Değerli Misafirlerimiz;
Sağlığınız ve konforunuz bizim için çok önemlidir.

Önceliğimiz sizlere hijyenik olarak ve kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir konaklama ve tatil imkanı sunabilmektir.

Bunun için yaşanan Covid-19 Pandemisi ve daha sonra da oluşabilecek diğer olası salgın riskleri nedeni ile hazırlıklı olmak için arttırdığımız hijyen ve temizlik önlemlerimizi özet olarak sizler ile paylaşmak isteriz.

Sandora Boutique Hotel olarak otelimizde hijyen ve temizlik standartları ile ilgili olarak uygulanmakta olan prosedürlerimize, Covid-19 Pandemisi nedeni ile ;
• Dünya sağlık Örgütü’nün (WHO) Konaklama Sektörü için yayınlamış olduğu “Covis-19 Yönetimi İçin Operasyonel Hususlar” adlı yayını,
• T.C.Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiye kararları,
• İl Hıfzısıhha Kurulu, Yerel Sağlık Birimleri ve Sektör Birliklerinin görüş ve önerileri, dikkate alınarak yeni bir takım standartlar ilave edilmiştir.

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİMİZ

• Tüm Misafir Odaları, Kahvaltı Salonu, Havuz Bar, Genel Mekanlar, ve tüm diğer misafir alanları ile Mutfak Alanları, Personel Kullanım Alanları, ofisler ve depolarımız detaylı bir şekilde, etkileri bilinen ve onaylanan Hidrojen Peroksit bazlı malzeme ile dezenfekte edilmiştir.
• Profesyonel ekipler tarafından yapılan dezenfeksiyon işlemlerine periyodik olarak devam edilecektir.
• Ayrıca otelimiz bünyesinde oluşturulan gezici dezenfeksiyon ekiplerimiz de bu konuda çalışmalar yapmaktadırlar.

MİSAFİR ODALARIMIZ

Tüm misafir odalarımızda amacımız sizlerin hijyenik ve tertemiz bir mekanda konaklamalarınızı yapacağınız ortamı sizlere sunmaktır.

• Oda Temizliğinde çalışan kat görevlisi personel ve idarecilerimiz maske, siperlik ve tek kullanımlık eldivenler ile çalışmaktadırlar. Her odanın temizliği sonrasında diğer odanın temizliği başlamadan eller yıkanarak yeni maske,siperlik, eldiven ve temizlik bezleri değişikliği yapılmaktadır.
• Oda temizliklerinde etkili dezenfektan ve çamaşır suyu kullanılmaktadır. Eller ile devamlı dokunulan yüzeylere daha çok önem verilmekte, kapı kolları, bataryalar, telefon ahizesi, televizyon kumandası, klima kumandası, aydınlatma anahtarları, su sıtıcıları, minibarlar temizlikleri yapıldıktan sonra ayrıca dezenfekte edilmektedir.
• Keten ve havlu malzemeleri günlük değiştirilmekte ve bunların toplanması veya yayılması sırasında çırpma ve silkeleme işlemi yapılmamakta bu sayede toz ve partikül oluşumuna izin verilmemekte, kirliler ayrı ayrı poşetlenerek toplanmaktadır.
• Kullanılan tüm keten ve havlular 90 derecede ve yeterli sürelerde yıkanmaktadır. Steril olarak paketlenmektedir.
• Misafirlerimizin günlük kullanımına hazırlanan buklet malzemeleri yerlerine koyulmadan önce dezenfekte edilmekte ve bu ürünlere ek olarak sizlerin kullanımı için ilave el dezenfektanlarımız bu sete dahil edilmiştir.
• Otelimizde minibar ürünlerimiz tedarikçilerden temini sırasında dezenfekte işleminden geçirilerek teslim alınmakta, güvenli ortamda muhafaza edilmekte ve odalarımıza servis edilmektedir.
• Odalarımız temizlik işlemleri bittikten sonra minimum 1 saat süre ile havalandırılmakta ve rutin olarak dezenfeksiyon işlemine tabi tutulmaktadır.
• Oda kapasite kullanımları titizlikle takip edilerek mümkün olduğu kadar seyrek aralıklarla oda yerleştirilmeleri sağlanmakta ve Check-out yapılan odalarımıza tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden sonra belli bir süre yeni misafir alınmamaktadır.

YİYECEK VE İÇECEKLER İLE İLGİLİ UYGULAMALARIMIZ

• Otelimizde kahvaltı hizmetimiz kişiye/aileye özel Serpme Kahvaltu usulü ile servis edilecektir.
• Kahvaltı Salonu girişinde el dezenfeksiyon teçhizatları bulunacak ve girişlerde karşılama ve kapasite kullanımları ile ilgili olarak gerekli yönlendirmeleri yapan personelimiz görev alacak ayrıca temazsız ateş ölçümü yapılacaktır.
• Kahvaltı Salonumuzda masa, sandalye, tabure ve oturum aralıkları, tavsiye edilen güvenli mesafelere uygun olarak düzenlenmiştir. Otelimizin restoran, bar ve genel mekan büyüklükleri ve kapasiteleri son derece ferah ve yeterli durumdadır.
• Masalarımızda masa örtüsü ve bez peçete kullanılmayacaktır. Misafirimizin masaya yerleşmesini takiben servis yapacak arkadaşımız runner, tabaklar ve hijyen poşetlerine yerleştirilmiş çatal/bıçak ve diğer servis malzemelerini masaya yerleştirecektir. Menaj malzemeleri her kullanımlarından sonra uygun şekilde dezenfekte edilecektir.
• Tüm bulaşıklar el ile değil, mutlaka bulaşık makinesi ile yıkanacak ve ortama göre tek kullanımlık malzemeler ile sunumlar yapılabilecektir.
• Kahvaltı Salonu ve Havuz Barın genel temizlikleri ile masa sandalye, tezgah, ve diğer tüm malzeme ve materyallerin temizlikleri servis başlangıç ve bitişlerinde usulüne uygun şekilde yapılarak dezenfekte işlemleri gerçekleştirilecektir.

GENEL MEKANLAR HİJYEN ve TEMİZLİK KURALLARIMIZ

• Otelimizde kimyasal temizlik ürünleri konusunda uluslararası bilinirliği olan Eczacıbaşı Firması ile çalışılmaktadır. Eczacıbaşı Firması yetkilileri tarafından tüm personelimize düzenli aralıklar ile detaylı eğitimler vermektedirler. Bu sayede temizlik esnasında uygun dozda ve doğru kimyasalların kullanılması sağlanmaktadır. Her alan için uygun temizlik malzemesi ve farklı ekipmanlar ile temizlik işlemleri sağlanmaktadır.
• Tüm genel alanlarda ve wc’lerde, devamlı dokunulan yüzeyler, kapı kolları, tırabzanlar, lavabolar, bataryalar, pisuvar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmekte su ve deterjanla temizlik yapıldıktan sonra sulandırılmış çamaşır suyu ve klor tabletleri kullanılmaktadır. Her iki pisuvardan birisi kullanım dışı tutulmaktadır. Tüm bu işlerde çalışan personelimiz bu işlemlerini maske, siperlik ve tek kullanımlık eldivenler ile yapmaktadır.
• Tüm genel mekanlarımızda, wc’lerimizde ve ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon aparatı ve üniteleri bulunmakta ve bunların takibi de titizlikle yapılmaktadır.
• Temizlik ve dezenfeksiyon aralıkları sıklaştırılarak hazırlanan detaylı kontrol listeleri vasıtası ile denetlenmektedir.
• Tüm ortak kullanım alanları ve genel mekanlardaki oturma grupları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir.

ÇALIŞANLARIMIZ İLE İLGİLİ ÖNLEM ve HİJYEN KURALLARIMIZ

Siz değerli misafirlerimiz ile doğrudan veya dolaylı şekilde ilişkide olan ve aynı zamanda birbiri ile temas halinde olan otel çalışanlarımızın hijyeni, onların sağlıklı kalmaları ve bu konuda bilinçlenmeleri, etkili bir genel hijyen uygulaması için en önemli faktörlerden birisidir. Bu konuda alınan önlem ve uygulamalarımız aşağıdadır.
• Çalışanlarımız işbaşı yapmadan önce genel sağlık taramasından geçirilmekte ve dijital termometreler ile ateş ölçümleri yapılmaktadır. Ateşi yüksek ve hastalık ile ilgili bulgulara rastlanan personelimiz işbaşı yaptırılmamaktadır. Kendisini iyi hissetmeyen personelimize iş yerine gelmemeleri ve yapılacak işlemler konusunda talimat verilmiştir.
• Personel üniformaları sıklıkla değiştirilerek yıkanmakta ve personelimiz işbaşı yapmadan önce dezenfekte uygulamasından geçmektedirler.
• Personel ortak kullanım alanlarında ve geri plandaki çalışma ünitelerinde yeterli sayıda dezenfeksiyon ünitesi mevcuttur. Her personelimiz hangi departmanda görev yaparsa yapsın ellerini dezenfekte etmektedir.
• Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanlarında ve bulaşıkhane gibi geri planda çalışan personelimiz maske, siperlik ve tek kullanımlık eldiven takmak zorundadır.
• Personel ortak kullanım alanlarında pandemi ve hijyen konularında afişler, broşürler bulunmakta ve bu alanlarda güvenli fiziki mesafe kuralı uygulanmaktadır.
• Her çalışanımız, misafirlerimiz ile ve de kendi aralarındaki ilişkilerinde güvenli fiziki mesafe kuralını bilmekte ve uygulamaktadır. Misafir ile direkt ilişkide bulunan çalışanlarımız maske, siperlik ve tek kullanımlık eldiven uygulaması yapmaktadırlar.
• Olası durumlarda eylem planlarımız mevcuttur.
• Pandemi sürecinin başlamasından itibaren tüm personelimize, yaşanan pandemi ve korunma yöntemleri ile bulaşma şartları ile ilgili olarak eğitimler verilmiştir ve devamlı tekrarlanmaktadır. Her gün yapılan Operasyon Toplantılarında bu konuların üzerinden devamlı geçilmektedir.

CHECK-IN ve CHECK-OUT İŞLEMLERİMİZ

Siz değerli misafirlerimizin kolay ve hijyenik olarak güvenli bir şekilde otelimize girişiniz ve çıkışınız ile alakalı bir takım ilave önlemler alınmıştır.

• Bavullar ve diğer eşyalar, bu konuda gereken eğitimleri almış olan personelimiz tarafından dezenfekte edilmek sureti ile otelimize alınacak ve misafirlerimizin odalarına güvenli şekilde gönderilecektir.
• Giriş kapılarımızda bulunan temazsız ateş ölçerler vasıtası ile misafirlerimiz ateş ölçümünden geçirilecek ve olumsuz bir durum olması halinde KVKK kanunları gereğince bu durum sadece kendileri ile paylaşılarak eylem planlarımızda yazıldığı şekilde gerekenler yapılacaktır.
• Görevli personelimiz uygulamakta olduğumuz önlem ve aldığımız tedbirleri genel olarak anlatacak, hoş geldin kolonyası ikram edilecek ve konu ile ilgili olarak yaptırdığımız karekod misafirlerimize verilecektir.
• Otelimize giriş ve çıkışlarda yoğunluk olmamasını sağlayacak tüm tedbirler alınmış, güvenli mesafe aralıkları gösterilmiş ve beklemek gerektiğinde güvenli dinlenme alanları oluşturulmuştur.
• Kapı kartları misafirlerimiz otele giriş yapmadan önce hazırlanarak dezenfekte edilmiş ve korumalı kılıflarında misafirlerimize güvenli şekilde verilecektir. Gereken belgeleri doldurmak için tarafınıza verilen kalemler bir kullanımlık şekilde hazırlanmıştır. Tüm giriş kayıt işlemleri güvenli fiziki mesafe göz önüne alınmak sureti ile gerçekleştirilecektir.
• Dileyen misafirlerimiz otellerimize giriş yapmadan önce otelimizin mail adresi vasıtası ile irtibata geçmeleri halinde online Check-in şekli ile giriş işlemlerini daha güvenli şekilde yapabileceklerdir.
• Belli limitler dahilinde olmak üzere temassız POS Makinelerimiz kullanılacak ve bu makineler devamlı surette dezenfekte edilecektir.
• Check-in ve Check-out sırasında temas gerektirebilecek tüm işlemler mutlaka güvenli f iziki mesafe kuralı çerçevesinde ve usulüne uygun şekilde yapılacaktır.

HAVUZ ETRAFIMIZ

• Havuz çevresindeki şezlong araları güvenli fiziki mesafe kuralına göre seyrekleştirilmek sureti ile yeni düzenler alınmaktadır. Otelimizin havuz kenar kapasitesi son derece yeterli durumdadır.
• Havuz suyu hijyeni Covid-19 önlem kriterleri çerçevesinde (açık havuzlarda 1-3 ppm klor), hali hazırda uygulanmakta olan otomatik klor dozaj pompası ile su hijyeni sağlanmaktadır. Havuz suyunda günde 3 kez klor seviyesi ölçümleri yapılarak kayıt altına alınmaktadır.
• Tüm şezlonglar ve şezlong minderleri, günlük olarak ve her misafir kullanımdan sonra gereken temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçirilmektedir.

Bizim için önemlisiniz…

Sağlığınızı ve güvenliğinizi en üst seviyede koruma altına almak için Sandora Boutique Hotel olarak ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla diyalog içerisinde olup, aldığımız tüm önlemleri geliştirmeye devam edeceğiz.